GEMAR Misyonunu faaliyet gösterdiği alanlarda uluslararası yüksek standartlarda kaliteli laboratuvar hizmetleri ile doğru ve güvenilir test sonuçları sağlamak olarak belirlemiştir. Bu sayede insanların sağlığının ve güvenliğinin korunması ile çevre ve doğal kaynakların korunmasında gerekli olan doğru, güvenilir ve sürdürülebilir bilgiyi sağlamak ve bu bilgileri karar vericilere ve endüstrilere sunmayı amaçlar.

GEMAR Vizyonunu uluslararası hizmet sunan bir laboratuvar olmak olarak belirlemiştir. Bu amaca ulaşmak için;

  • Sektörde standartların belirlenmesine rol sahibi olmak,
  • Bu standartlardan ödün vermeden çalışmak,
  • Sürdürülebilir hizmet ve müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma ile sektörde güvenilir ve tercih edilir bir laboratuvar hizmet sağlayıcısı olmak.
  • Müşterilerin beklentileri doğrultusunda uluslararası kapsamlarda genişleme sağlamak hedefiyle ölçüm ve analiz işlerini yürütmektedir.

GEMAR ölçüm ve analiz hizmetlerini uzman ve deneyimli personel kadrosu ile uluslararası standartlar (ASTM, EN, EPA, USA, TS, NIOSH, VDI, CARP, SM) referans alınarak son teknoloji cihaz alt yapısı ile yürürlükte bulunan mevzuatlar çerçevesinde tarafsızlık, güven ve her türlü baskıdan uzak çalışma şekli benimsemiştir. Hizmet Kalitemiz, Uluslararası Akreditasyon ve Yeterlilik Belgeleri ile ve her yıl düzenli olarak katılım sağladığımız Ulusal ve Uluslararası Yeterlilik Test programları ile kontrol edilmekte olup sürekli iyileştirme, geliştirme prensibi ile sürdürülmektedir.